روز سوم کنفرانس ملی تقویت روند اطلاعات در سطح محلات تدویر یافت

Waseel_Yousufzai
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۲:۶
روز سوم کنفرانس ملی تقویت روند اطلاعات در سطح محلات تدویر یافت

در نشست که به همین منظور تدویر گردید، روح الله نیازی معین شاروالیهای اداره مستقل ارگانهای محلی ضمن مهم شمردن فعالیت های سخنگویان ولایات، تاکید ورزید تا سخنگویان باید بخاطر اعتماد سازی بهتر معلومات مؤثق و همه جانبه را در مورد رویداد های که به سطح محلات بوقوع میپیوندد به مردم معلومات ارائه بدارند.

وی همچنین تجارب کشورهای جهان را در قسمت افهام و ارائه دیدگاه های حکومت های شان با اشتراک کنندهای کنفرانس شریک نمود و خاطر نشان کرد که سخنگویان باید تلاش نمایند تا توجه بيشتر شان را به تولید خبرهای انکشافی متمرکز نموده که این کار باعث میشود تا مردم در قسمت تدوین پلان ها و برنامه های ادارات محلی جلب شده و مشارکت آنها در برنامه های ادارات محلی نهادینه شود و سخنگویان باید به منابع تولید خبر تبدیل گردند.

شاه حسین مرتضوی مشاور فرهنگی رئیس جمهور از کارکرد سخنگویان ولایات در حالات بحرانی تمجید نموده و سخنگویان را به هم صدایی و وحدت نظر در خصوص ارائه معلومات دعوت نمود.

وی ضمن اشاره به اعلامیه های که از سوی ولایات نشر میشود گفت که سعی شود تا در نشر اعلامیه ها توجه بیشتر به اجراآت و فعالیت های که انجام میشود و باعث جلب توجه مخاطبین میشود، تمرکز گردیده چون به باور وی ایجاد روایت از وظایف کلیدی سخنگویان بشمار میرود.

وی سخنگویان ولایات را به نهادینه شدن ژورنالیزم صلح بجای ژورنالیزم جنگ تشویق نموده تاکید ورزید که از طریق نشر خبرهای صلح خواهانه، امید و اعتبار مردم را به کارکرد حکومت افزایش دهند.

مرتضوی همچنان یاد آورگردید تا سخنگویان باید قدرت مانیتور و بررسی افکار عمومی را داشته باشند تا در مقابل آن روایت ایجاد نموده و پاسخگو باشند.

در حاشیه این کنفرانس استاد شرف الدین عظیمی در مورد تاثیرات جنگ روانی، چگونگی مدیریت بحران، اهداف جنگ های روانی و ابعاد جنگ روانی طی پریزنتیشن به اشتراک کننده ها معلومات ارائه نموداین کنفرانس به کمک مالی و تخنیکی برنامه تقویت ادارات محلی یا اسلا راه اندازی شده است.

DMMDMMDMM

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۷:۱۹
Background image

تدویر جلسه رهبری معینیت شاروالیها

جلسه رهبری معینیت شاروالی ها در مورد تطبیق پلان چهارچوب استراتیژیک انکشاف شهری پنج شهر بزرگ برگزار گردید.

جلسه چهارچوب استراتیژیک انکشاف شهری پنج شهر بزرگ کندهار، هرات، جلال آباد، مزار. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۸ - ۱۲:۱۲
Background image

سومین کنفرانس فرهنگ شهرنشینی با رویکرد رقابتی میان شهرهای هرات، فیروزکوه و قلعه نو تدویر یافت

سومین کنفرانس فرهنگ شهرنشینی با رویکرد رقابتی میان شهرهای هرات، فیروزکوه و قلعه نو به اشتراک شاروالان، قلعه نو، انجیل، گذره، روسای حکومتداری شهری شاروالی های کندهار و جلال آباد، روسا و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۶ - ۱۹:۴۶
Background image

جمع آوري عوايد در شاروالي کندهار كمپيوتري شد

مجلسی كه به همين منظور، با اشتراک روح الله نيازی معين شاروالیهای اداره مستقل ارگانهای محلی، حیات الله حیات والی ولايت کندهار، محمد رفیع حیات شاروال کندهار، سید جان خاکریزوال رئیس شورای. . .

BACK TO NEWS