افتتاح مجمع راه حل های شهری افغانستان و سیستم مدیریت اطلاعات وکلای گذر

waseel_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۱:۱
افتتاح مجمع راه حل های شهری افغانستان و سیستم مدیریت اطلاعات وکلای گذر

محمد نصیر حمیدی : اداره مصمم است تا شهرها به مراکز تولید و نوآوری تبدیل شوند

محمد نصیر حمیدی رئیس عمومی حکومت‌داری شهری ادارۀ ارگان‌های محلی، در برنامۀ آموزشی که برای رؤسا، آمرین و مدیران حکومت‌داری شهری شاروالی‌های مراکز ولایات تدویر یافته بود، با بیان این مطلب که اداره مصمم است تا پس از این شهرها باید به مراکز تولید و نوآوری تبدیل شوند، تاکید ورزید که شاروالی‌ها با نو آوری ها، نقش شان را در خدمت رسانی به شهروندان ادا نمایند.

افتتاح مجمع راه حل های شهری
وی تدویر هم‌چون برنامه ها را در جهت تقویت دانش شهری مسوولین حکومت‌داری شهری و نیز شناسایی رویکردها و کارمندان برتر که بدون امکانات قوی سازمانی در شاروالی‌ها از خود شایستگی نشان داده است، مفید دانسته گفت که کار ها باید از دید اصطلاحی که همانا اجراآت مؤثر را در پی دارد، انجام شوند.
به گفتۀ حمیدی، بحث حکومت‌داری خوب باید از اداره محور به شهروند محور تبدیل شود و نقشه های راه جدید برای تحول در شاروالی‌ها مطرح شوند.
در این برنامۀ اموزشی در کنار موضوعات دیگر، سیستم‌های راه حل های شهری و مدیریت اطلاعات وکلای گذر نیز افتتاح گردیدند.
سیستم مدیریت اطلاعات وکلای گذر، شاروالی‌ها را مکلف میسازند تا قدم به قدم با تکنالوژی حرکت نمایند. بر بنیاد کارایی این سیستم، تمامی وکلای گذر ثبت این سیستم گردیده و از سوی شاروالی ها تصدیق نامه ها به آدرس آنان ارسال میگردد. و هر زمان که در سیستم سرتیفیکیت و یا هم تصدیق نامه وکلای گذر ثبت نباشد، هیچ فردی نمیتواند به عنوان وکیل گذر فعالیت نماید.

مجمع راه حل های
به گفته برگزار کننده گان این برنامه، از طریق این سیستم اجراآت قانونی و غیر قانونی در سطح گذر ها شناسایی خواهد شد.
در همین حال، عبدالصمد مقصودی رئیس سیستم سازی الکترونیکی شهری معینیت شاروالی‌ها، گفت که سیستم مدیریت راه حل های شهری افغانستان که با الهام از تجارب کشورهای گوناگون تهیه گردیده است، متشکل از شش انجمن، مجمع شاروالان، مجمع متجربین حکومتداری، مجمع متجربین انکشاف شهری و خدمات زیربنایی، مجمع متجربین عواید، مجمع متجربین تدارکات و مجمع متجربین محیط زیست را دارا میباشد.

مجمع
در برنامۀ آموزشی یاد شده، یکی از این مجمع ها، مجمع متجربین حکومت‌داری شهری افتتاح گردید که مسوولین حکومت‌داری شهری به طور رایگان داخل این سیستم شده و از دانش بین المللی و کارشناسان بخش مربوطه مستفید شوند.
آوردن سهولت برای برقراری ارتباطات میان کارمندان شاروالی‌ها، و همچنان شهروندان و نیز آگاهی شهروندان از فعالیت ها و خدمات شاروالی‌ها از اهداف مهم این سیستم میباشند.

مجمع راه حل های شهری
این برنامه آموزشی برای سه روز ادامه پیدا خواهد کرد و در جریان این سه روز در رابطه به حکومت‌داری شهری در سال مالی 1398، ابتکارات برای سال مالی 1399، دست آورد های چند شاروالی در عرصه حکومتداری، چالش ها و پیشنهادات ها فرا راه شاروالی‌ها، میان اشتراک کننده ها بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

افتتاح مجمع

افتاح مجمع

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۸:۵۲
Background image

برای نخستین بار راه اندازی گفتمان های شهروندی گذر

گفتمان شهروندی گذر بر اساس طرح و دیدگاه ریاست عمومی حکومتداری شهری و به منظور تقویت حکومتداری شهروند محور، تقویت حس مالکیت مردمی در حکومتداری شهری، شناسایی و گرد آوری دیدگاه و نظریات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۸:۲۹
Background image

کاروان اتصال شهر ها به اسعد آباد رسید و نیاز جدی شهروندان به همدلی را به نمایش گذاشت

شاروالی های اسعد آباد و ایبک، از رهگذر تفاهم نامه خواهر شهری که روز سه شنبه 6 حوت 1398 در تالار مقام ولایت کنر ها توسط شاروالان اسعدآباد و ایبک در حضور والی کنر ها، رئیس عمومی حکومتداری. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۱:۱
Background image

افتتاح مجمع راه حل های شهری افغانستان و سیستم مدیریت اطلاعات وکلای گذر

محمد نصیر حمیدی : اداره مصمم است تا شهرها به مراکز تولید و نوآوری تبدیل شوند

محمد نصیر حمیدی رئیس عمومی حکومت‌داری شهری ادارۀ ارگان‌های محلی، در برنامۀ آموزشی که برای رؤسا، آمرین و. . .

BACK TO NEWS