افتتاح مجمع راه حل های شهری افغانستان و سیستم مدیریت اطلاعات وکلای گذر

Waseel_Yousufzai
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۱:۱
افتتاح مجمع راه حل های شهری افغانستان و سیستم مدیریت اطلاعات وکلای گذر

محمد نصیر حمیدی : اداره مصمم است تا شهرها به مراکز تولید و نوآوری تبدیل شوند

محمد نصیر حمیدی رئیس عمومی حکومت‌داری شهری ادارۀ ارگان‌های محلی، در برنامۀ آموزشی که برای رؤسا، آمرین و مدیران حکومت‌داری شهری شاروالی‌های مراکز ولایات تدویر یافته بود، با بیان این مطلب که اداره مصمم است تا پس از این شهرها باید به مراکز تولید و نوآوری تبدیل شوند، تاکید ورزید که شاروالی‌ها با نو آوری ها، نقش شان را در خدمت رسانی به شهروندان ادا نمایند.

افتتاح مجمع راه حل های شهری
وی تدویر هم‌چون برنامه ها را در جهت تقویت دانش شهری مسوولین حکومت‌داری شهری و نیز شناسایی رویکردها و کارمندان برتر که بدون امکانات قوی سازمانی در شاروالی‌ها از خود شایستگی نشان داده است، مفید دانسته گفت که کار ها باید از دید اصطلاحی که همانا اجراآت مؤثر را در پی دارد، انجام شوند.
به گفتۀ حمیدی، بحث حکومت‌داری خوب باید از اداره محور به شهروند محور تبدیل شود و نقشه های راه جدید برای تحول در شاروالی‌ها مطرح شوند.
در این برنامۀ اموزشی در کنار موضوعات دیگر، سیستم‌های راه حل های شهری و مدیریت اطلاعات وکلای گذر نیز افتتاح گردیدند.
سیستم مدیریت اطلاعات وکلای گذر، شاروالی‌ها را مکلف میسازند تا قدم به قدم با تکنالوژی حرکت نمایند. بر بنیاد کارایی این سیستم، تمامی وکلای گذر ثبت این سیستم گردیده و از سوی شاروالی ها تصدیق نامه ها به آدرس آنان ارسال میگردد. و هر زمان که در سیستم سرتیفیکیت و یا هم تصدیق نامه وکلای گذر ثبت نباشد، هیچ فردی نمیتواند به عنوان وکیل گذر فعالیت نماید.

مجمع راه حل های
به گفته برگزار کننده گان این برنامه، از طریق این سیستم اجراآت قانونی و غیر قانونی در سطح گذر ها شناسایی خواهد شد.
در همین حال، عبدالصمد مقصودی رئیس سیستم سازی الکترونیکی شهری معینیت شاروالی‌ها، گفت که سیستم مدیریت راه حل های شهری افغانستان که با الهام از تجارب کشورهای گوناگون تهیه گردیده است، متشکل از شش انجمن، مجمع شاروالان، مجمع متجربین حکومتداری، مجمع متجربین انکشاف شهری و خدمات زیربنایی، مجمع متجربین عواید، مجمع متجربین تدارکات و مجمع متجربین محیط زیست را دارا میباشد.

مجمع
در برنامۀ آموزشی یاد شده، یکی از این مجمع ها، مجمع متجربین حکومت‌داری شهری افتتاح گردید که مسوولین حکومت‌داری شهری به طور رایگان داخل این سیستم شده و از دانش بین المللی و کارشناسان بخش مربوطه مستفید شوند.
آوردن سهولت برای برقراری ارتباطات میان کارمندان شاروالی‌ها، و همچنان شهروندان و نیز آگاهی شهروندان از فعالیت ها و خدمات شاروالی‌ها از اهداف مهم این سیستم میباشند.

مجمع راه حل های شهری
این برنامه آموزشی برای سه روز ادامه پیدا خواهد کرد و در جریان این سه روز در رابطه به حکومت‌داری شهری در سال مالی 1398، ابتکارات برای سال مالی 1399، دست آورد های چند شاروالی در عرصه حکومتداری، چالش ها و پیشنهادات ها فرا راه شاروالی‌ها، میان اشتراک کننده ها بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

افتتاح مجمع

افتاح مجمع

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۲ - ۲۰:۲۳
Background image

والی جدید ولایت کنرها به مردم معرفی گردید

محمد اقبال سعید به اساس پیشنهاد اداره ارگانهای محلی و حکم شماره 947 ریس جمهور به حیث والی کنرها تعین نمودند، به روز پنجشنبه  از طرف روح الله نیازی معین شاروالی ها اداره ارگانهای محلی به. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۳:۵
Background image

د ښارواليو معين د ښاروالانو ستونزې او وړانديزونه واورېدل

د سيمه‌ييزو ارګانونو ادارې د ښارواليو معين محترم روح الله نيازی د هېواد له نهو تنو ښاروالانو سره د هغوی پر ستونزو او وړانديزونو وغږېده.

په دغه ليدنه کې د کندهار، هرات، جلال اباد، مزار. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۵:۰
Background image

تاکید روی بهبود عرضه خدمات شهری، مبارزه با فساد و نظارت از تطبیق مؤثر برنامه ها

 محترم روح الله نیازی معین شاروالی های اداره ارگان های محلی، روز دوشنبه مطابق به ۹ سرطان ۱۳۹۹ طی جلسه ای با اعضای رهبری این معینیت بر بهبود عرضه خدمات شهری به شهروندان، نظم شهری، بلند. . .

BACK TO NEWS